Jaunumi
Virtuālais asistents Zintis sēž pie galda

No 2021. gada 28. septembra Valsts tiesu medicīnas ekspertīzes centra tīmekļvietnē darbu sāk ZINTIS – virtuālais asistents (čatbots). Tā ir datorprogramma, kas 24 stundas diennaktī un septiņas dienas nedēļā atbildēs uz klientu biežāk uzdotajiem jautājumiem.

Virtuālā asistenta zināšanu pamatā ir iestādes tīmekļvietnes lietotāju visbiežāk uzdotie jautājumi un atbildes. Tomēr Zintim ir arī centrālas zināšanas, proti, nereti lietotājs nezina kurā iestādē vajadzīgā informācija ir meklējama, tamdēļ mēdz uzdot arī iestādei neatbilstošus jautājumus, piemēram, par attālināto darbu. Uz šādiem jautājumiem, kuri nereti attiecas uz vairākām iestādēm, Zintis spēj atbildēt. Šobrīd ne par visu, bet pamazām tiek apgūtas arī šāda veida zināšanas. Katrs tīmekļvietnes apmeklētājs palīdz čatbotam Zintim mācīties, jo tikai virtuālā asistenta lietošana veicina atbilžu daudzveidību.

Vienota virtuālā asistenta ieviešana ir daļa no Valsts kancelejas īstenotā projekta “Valsts un pašvaldības iestāžu tīmekļvietņu vienotā platforma”. Šobrīd Zintis darbojas 40 iestāžu tīmekļvietnēs un ar laiku būs pieejams arī virknē citu iestāžu tīmekļvietnēs.

Valsts tiesu medicīnas ekspertīzes centra tīmekļvietne ir daļa no Valsts kancelejas īstenotā projekta “Valsts un pašvaldības iestāžu tīmekļvietņu vienotā platforma”, kuras ietvaros tapušās tīmekļvietnes veidotas vienotā dizainā un tiek uzturētas centralizēti. 2021. gadā plānots, ka Latvijas sabiedrībai būs pieejamas kopumā 90 iestāžu jaunās tīmekļvietnes. Tīmekļvietņu vienoto platformu izstrādā Valsts kanceleja ciešā sadarbībā ar Valsts reģionālās attīstības aģentūru, Kultūras informācijas sistēmu centru un Iekšlietu ministrijas Informācijas centru.

Vairāk par projektu iespējams uzzināt šeit: https://www.mk.gov.lv/timeklvietnes