EEZ projekts
Divpadsmit cilvēku grupa pozē ar sertifikātiem rokās

Projekta Nr. EEZ/TM/2022/7 “Tiesu ekspertīžu sistēmas un notikumu vietas apskates kapacitātes stiprināšana” ietvaros Valsts tiesu medicīnas ekspertīzes centra Tiesu medicīnas kriminālistikas laboratorijas eksperti no 2023. gada 10. septembra līdz 2023. gada 16. septembrim piedalījās apmācībās.

Apmācības notika Nīderlandē, Nieuw-Vennep, pasākuma organizators – Loci Forensics B. V. (privātuzņēmums, kas specializējās apmācībā asins pēdu rašanas mehānisma noteikšanā).

Apmācībās tika apgūts 5 dienu (40 stundu) asins pēdu analīzes pamatkurss (Basic Bloodstain Pattern Analysis Course), kura laikā apmēram puse no katras dienas tika veltīta teorētiskai apmācībai, un otra puse – praktiskajiem eksperimentiem ar dažādu veidu asins pēdu veidošanos.

Galvenie dalības mērķi bija paaugstināt Valsts tiesu medicīnas ekspertīzes centra ekspertu kvalifikāciju jautājumos, kas ir saistīti ar darbu ar asins pēdām, uzkrāt nepieciešamās zināšanas laboratorijā lietojamu metožu pilnveidošanai un dibināt kontaktus starptautiskā asins pēdu speciālistu sabiedrībā.

Kolāža no vairākiem attēliem, kuros cilvēki sēž pie galda, mācās, cilvēki baltos halātos darbojas laboratorijā
Kolāža no vairākiem attēliem, kuros cilvēki darbojas ar asins traipiem laboratorijā
Kolāža no vairākiem attēliem, kuros cilvēki darbojas ar asins traipiem laboratorijā
Kolāža no vairākiem attēliem, kuros cilvēki baltos halātos darbojas laboratorijā
Eiropas Ekonomikas zonas granta projekta logo

  Sīkāka informācija par projektu pieejama EEZ un Norvēģijas grantu tīmekļvietnē