EEZ projekts Jaunumi
Divas sievietes stāv, fonā pelēka trīs stāvu ēka
Lietuvas Tiesu Medicīnas dienests (Valstybinė teismo medicinos tarnyba)

Projekta Nr. EEZ/TM/2022/7 “Tiesu ekspertīžu sistēmas un notikumu vietas apskates kapacitātes stiprināšana” ietvaros Valsts tiesu medicīnas ekspertīzes centra Tiesu medicīnas kriminālistikas laboratorijas vecākā tiesu medicīnas eksperte Agate Galuza un tiesu medicīnas eksperte Karīna Avišāne 2024. gada 4. un 5. martā apmeklēja Lietuvas Tiesu Medicīnas dienesta Tiesu medicīnas kriminālistikas laboratoriju.

Pieredzes apmaiņas programmas laikā tika apspriesta kopējā Lietuvas tiesu medicīnas ekspertīžu sistēmas struktūra un noslogojums dažādās tās nodaļās, Tiesu medicīnas kriminālistikas laboratorijas struktūra, noslogojums, izmantotās metodes,  kvalitātes vadības sistēma un laboratorijas aprīkojums, tai skaitā dažādu tehnoloģiju izmantošanas iespējas kriminālistikā, kā arī notika praktiskās apmācības bojājumu mehānisma noteikšanā un traumējošā priekšmeta identifikācijā, izmantojot eksperimentālos bojājumus uz kartona un uz polietilēna plēves, kā arī gūts ieskats trasoloģijā.

Vizītes otrajā dienā tika apspriesta bioloģiskā materiāla sagatavošana izmeklēšanai, antropoloģiskās izmeklēšanas metodes, kaulu atrašanās laika ārējā vidē noteikšana, kā arī notika praktiskās apmācības personas identifikācijas metodēs: tika veikta personas vecuma noteikšana pēc dažādām iegurņa daļām, izmantojot 3D skeneri un specializētu datorprogrammu un gūts ieskats personas identifikācijā pēc fotoaplikācijas metodes, kā arī Centra eksperti uzstājās ar prezentāciju par Centra struktūru, noslogojumu un ieskatu Tiesu medicīnas kriminālistikas laboratorijas darbā.

Pasākuma apmeklēšanas mērķis bija paaugstināt profesionālās zināšanas un praktiskās iemaņas jautājumos, kas ir saistīti ar darbu Tiesu medicīnas kriminālistikas laboratorijā, gūt ieskatu par darba norisi Lietuvas medicīnas kriminālistikas laboratorijā, apzināt kopējās aktuālās problēmas nozarē un iespējamos risinājumus nākotnē, dibināt kontaktus turpmākai sadarbībai starp Latvijas un Lietuvas Tiesu medicīnas kriminālistikas laboratoriju ekspertiem.

Sieviete stāv ar muguru un skatās uz monitoru, kurā redzams galvaskauss, aiz monitora ir logs ar skatu uz ēku
Divas sievietes un vīrietis stāv ap galdu un lūkojas grāmatā, kas atrodas vīrieša rokās
Četri cilvēki stāv pie durvīm virs kurām ir uzraksts Medicinos kriminalistikos laboratorija
Sievietei vīrietis pasniedz sertifikātu, abi smaida un lūkojas uz forogrāfu
Sievietei vīrietis pasniedz sertifikātu, abi smaida un lūkojas uz fotogrāfu
Eiropas Ekonomikas zonas granta projekta logo

 Sīkāka informācija par projektu pieejama EEZ un Norvēģijas grantu tīmekļvietnē